KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16185011
nr 1618 5011
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 60/280, "Från Beckholmsbron". Bildmått: 31x26 cm, yttermått inklusive ram: 48x43 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 maj 2024
kl 19:19:15
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth